Tasuta sõidust Rapla valla õpilastele

Alates 1. juulist 2018 on kuni 19-aastastel (kaasa arvatud) noortel õigus maakonnaliinidel tasuta sõita. Kuni Raplamaa bussid ei ole veel varustatud tasuta sõidu registreerimiseks vajalike seadmetega, väljastab bussijuht sõitjale 0 eurose pileti. Sel juhul on bussijuhil õigus küsida dokumenti (nt ID-kaart, õpilaspilet), mis tõendab tasuta sõidu õigust.

Põhja-Eesti Ühistranspordikeskus plaanib Raplamaa bussid uute seadmetega varustada 1.oktoobriks 2018. Peale 1. oktoobrit tuleb tasuta sõiduõiguse kasutamiseks bussi sisenedes kaardilugejas registreerida oma ühiskaart. Tasuta sõiduõiguse sidumiseks ühiskaardiga tuleb kaart isikustada. Isikustada saab kaarti tasuta internetis www.pilet.ee või 1 eurose teenustasu eest müügipunktides. Bussides ühiskaarte isikustada ei saa! Piletisüsteemis saab sõiduõiguse ja soodustuse tõendamiseks kasutada järgmisi kaarte: Tallinna ja Harjumaa Ühiskaart, Atko Kohtla-Järve Ühiskaart, GoBus Ühiskaart, Ridango Ühiskaart, Tartu bussikaart, Pärnumaa Ühiskaart. Raplamaal hakatakse levitama Ridango kujundusega ühiskaarte (oranži värvi). Ühiskaardid tulevad müüki Raplas (Omniva kontor, R-kiosk, Selver) ja neid saab osta ka bussidest. Kaardi hind on 2 eurot.

Rapla Vallavalitsuse otsuse alusel saavad Eesti rahvastikuregistri järgi Rapla valla sissekirjutusega kuni 19-aastased (kaasa arvatud) õpilased esmased ühiskaardid tasuta. Kui ühiskaart juhtub kaotsi minema või purunema, siis korduskaardi peavad õpilased või nende vanemad hankima müügikohtadest ise. Tasuta ühiskaardid jaotatakse valla koolide õpilastele koolides. Need õpilased, kes õpivad väljaspool Rapla valda, peavad esmase tasuta ühiskaardi saamiseks pöörduma Rapla Vallavalitsusse (hariduse spetsialist Lea Leppik, lea.leppik@rapla.ee). Soovi korral antakse ühiskaardid tasuta ka õpilastele, kes seda igapäevaks kooli sõitmiseks ei vaja. Saadud ühiskaart tuleb internetis isikustada. Isikustamist aitavad vajadusel teha Rapla valla koolid, vallavalitsus, teenuskeskused, raamatukogud.

Täpsemalt ühiskaartide jaotamisest ja isikustamisest teavitatakse esimesel võimalusel, palun jälgige infokanaleid – Rapla valla kodulehte ja facebooki!

28.11.2012

Moeshow video tellimine

On valminud DVD, millel on näha kogu Moeshow programm. Seda saab tellida  Nele Randperelt (11a) DVD hind on 8 eurot.[Loe edasi...]

23.11.2012