Tasuta sõidust Rapla valla õpilastele

Alates 1. juulist 2018 on kuni 19-aastastel (kaasa arvatud) noortel õigus maakonnaliinidel tasuta sõita. Kuni Raplamaa bussid ei ole veel varustatud tasuta sõidu registreerimiseks vajalike seadmetega, väljastab bussijuht sõitjale 0 eurose pileti. Sel juhul on bussijuhil õigus küsida dokumenti (nt ID-kaart, õpilaspilet), mis tõendab tasuta sõidu õigust.

Põhja-Eesti Ühistranspordikeskus plaanib Raplamaa bussid uute seadmetega varustada 1.oktoobriks 2018. Peale 1. oktoobrit tuleb tasuta sõiduõiguse kasutamiseks bussi sisenedes kaardilugejas registreerida oma ühiskaart. Tasuta sõiduõiguse sidumiseks ühiskaardiga tuleb kaart isikustada. Isikustada saab kaarti tasuta internetis www.pilet.ee või 1 eurose teenustasu eest müügipunktides. Bussides ühiskaarte isikustada ei saa! Piletisüsteemis saab sõiduõiguse ja soodustuse tõendamiseks kasutada järgmisi kaarte: Tallinna ja Harjumaa Ühiskaart, Atko Kohtla-Järve Ühiskaart, GoBus Ühiskaart, Ridango Ühiskaart, Tartu bussikaart, Pärnumaa Ühiskaart. Raplamaal hakatakse levitama Ridango kujundusega ühiskaarte (oranži värvi). Ühiskaardid tulevad müüki Raplas (Omniva kontor, R-kiosk, Selver) ja neid saab osta ka bussidest. Kaardi hind on 2 eurot.

Rapla Vallavalitsuse otsuse alusel saavad Eesti rahvastikuregistri järgi Rapla valla sissekirjutusega kuni 19-aastased (kaasa arvatud) õpilased esmased ühiskaardid tasuta. Kui ühiskaart juhtub kaotsi minema või purunema, siis korduskaardi peavad õpilased või nende vanemad hankima müügikohtadest ise. Tasuta ühiskaardid jaotatakse valla koolide õpilastele koolides. Need õpilased, kes õpivad väljaspool Rapla valda, peavad esmase tasuta ühiskaardi saamiseks pöörduma Rapla Vallavalitsusse (hariduse spetsialist Lea Leppik, lea.leppik@rapla.ee). Soovi korral antakse ühiskaardid tasuta ka õpilastele, kes seda igapäevaks kooli sõitmiseks ei vaja. Saadud ühiskaart tuleb internetis isikustada. Isikustamist aitavad vajadusel teha Rapla valla koolid, vallavalitsus, teenuskeskused, raamatukogud.

Täpsemalt ühiskaartide jaotamisest ja isikustamisest teavitatakse esimesel võimalusel, palun jälgige infokanaleid – Rapla valla kodulehte ja facebooki!

Häid tulemusi spordis

Rapla maakonna koolinoorte paarisvõrkpalli esivõistlustel saavutasid esikoha Catherine Randlaht ja Krislen Kilter.Koolinoorte maakondlikul ujumise MV-l saavutas Tõnis Sillamaa 2. koha nii selili- kui vabaujumises, Marten Susi...[Loe edasi...]

10.04.2018

Haridus- ja Teadusministeerium kutsub üles tunnustama parimaid haridustöötajaid ja hariduse toetajaid

Haridus- ja Teadusministeeriumil on au tunnustada Aasta Õpetaja galal “Eestimaa õpib ja tänab” just neid haridustöötajaid ja hariduse toetajaid, kelle viimase kolme aasta töö on teistele eeskujuks, kes panustavad õppurite arengu...[Loe edasi...]

Vaderid

7.b klass koos klassijuhataja Iris Mõttusega sõlmisid Tallinna Loomaaiaga vaderilepingu. Vaderitoetus läheb suhkru-liugurpossumi ja kuningtamariini toetuseks.[Loe edasi...]

04.04.2018

Elektri, välgu ja helide võlumaailmas

Märtsikuu viimasel koolipäeval külastasid  3. klassid KIK projekti raames Energia avastuskeskust Tallinnas.  Eelmisel sajandil töötas avastuskeskuse hoones Tallinna  Linna Elektri Keskjaam. Vana elektrijaama...[Loe edasi...]

Eelkooli kokkusaamised lastevanematele

Eelkooli raames toimub veel aprillikuus kokkusaamised lastevanematele  5.aprillil kell 17.30, teemaks õppimist toetavad tegevused koolis ja  19.aprillil  17.30 on eelkooli lõpetamine.[Loe edasi...]

03.04.2018

1. koht spordimälumängus Bumerang

Eesti Koolispordi Liit autasustas Rapla Vesiroosi Gümnaasiumi võistkonda, kes saavutas spordimälumängu “Bumerang” piirkondlikul etapil 1. koha. Võistkonnas Hendrik Peterson, Mihkel Rääk ja Sten Tepner. Juhendaja Peep...[Loe edasi...]

03.04.2018

Väga head tulemused aineolümpiaadidel ja võistlustel.

Maakondlikel ingliskeelsete esseede konkursil saavutas Kadri Schihalejev 2. koha ja üleriigilisel inglise keele olümpiaadi lõppvoorus uurimistööga "Representation of Estonia in the world" 16.-18. koha. Õpetaja Tiina ...[Loe edasi...]