Vaheaeg Londonis

Minnes ei osanud me keegi midagi oodata. Lennujaamas ei pidanud õnneks kaua ootama, lennuk sõitis veidi üle kolme tunni ja saime ilusti lennukilt maha. Õhk oli soojem. Sõitsime bussiga kesklinna, kella kolme paiku öösel jõudsime hotelli ja magama.
Esimesel päeval tahtsime näha Big Ben'i. Selleks, et sinna jõuda, käisime maha pika tee, mis kulges läbi Hyde Pargi ja selle servas oleva Speakers' Corner'i (kõnelejate nurga), St James'i Pargi ja mööda Buckinghami paleest. Aga kui kohale jõudsime, olime pisut pettunud, kuna Big Ben oli tellingutes. Edasi läksime üle Westminsteri silla, millelt paistis vaateratas London Eye. Vaatasime ka Parlamendihoonet ja seisime Westminster Abbey ees vihma käes. Edasi läksime Trafalgari väljakule ja käisime Rahvusgaleriis. Ei saanud käimata jätta Hamleys, ühes maailma suurimatest mänguasjapoodidest, mis asus meie hotelli lähedal.
Järgmisel hommikul jalutasime Madam Tussauds vahakujude muuseumisse, mis tasus külastmist. Seejärel sõitsime metrooga linna teise otsa ja vaatasime Tower of Londonit, kõndisime üle võimsa Tower Bridge'i ja jalutasime tagasi mööda lõunakallast Shakespeare'i teatri poole. Teel möödusime Euroopa kõrgeimast ehitisest The Shard. The Globe teatrist jäi meelde ümar valge maja ja suur sepistatud värav. Üle järgmise silla minnes jõudsime St Pauli katedraali juurde, mis oma suursuguses ilus oli justkui kingitus väsinud rändajatele.
Käisime ka poodides ja kohvikutes, nägime plataanipuid ja õitsevaid magnooliaid. Parkides olid mitmevärvilised tulbipeenrad ja kastanid õitsesid. Kohtasime erinevaid inimesi ja igaüks meist koges midagi uut ja huvitavat.

Rapla Vesiroosi Gümnaasiumi 6.a klassi rändurid
Jakob Ermann ja Hendrik Ojamets

22.03.2018

Aasta saksa keele õpetaja on meie koolis!

Eesti Saksa Keele Õpetajate Selts tunnustas õpetaja Grete Elbrechti õpilasi innustava tegevuse eest tiitliga Aasta saksa keele õpetaja. Tiitli juurde kuulub seltsi "Oscar" ehk "Frieda" kuju. Palju õnne! [Loe edasi...]

16.03.2018

Emakeelepäev RVG-s

Emakeelepäeval, 14.märtsil võistlesid keelemängus 5. - 7. klasside 4-liikmelised meeskonnad. I koha sai 7.B, II koha 6.B ja III koha 7.C võistkond. 8. - 9.klassides selgitati välja parimad õigekirja tundjad. 8. klassi...[Loe edasi...]

11.03.2018

05.-09.märts - Tehnoloogianädal

Vanasti oli igal naisel kudumine vardakotiga kaasas. Meie esiemad oleks tegevusetult istumist vägagi pahaks pannud, kui ei julgeks avalikus ruumis vardad välja võtta. Räägitakse, et Kihnu naine ei läinud üle õuegi ilma, et...[Loe edasi...]

Algklasside mälumäng

06.märtsil 2018 toimus algklasside mälumäng. Selle mängu võitis võistkond „Targad“, kuhu kuulusid: Lisette-Christina Vonbret (4a klass) Mia Lota Sutter (3b klass) Karmeli Simanis (2c klass) Rasmus Ratassepp (1a...[Loe edasi...]

06.03.2018

Küsitlus eridieeti vajavate laste toitlustamise kohta

Terviseamet viib läbi küsitluse eesmärgiga koguda lapsevanematelt tagasisidet eridieeti vajavate laste toitlustamise korraldamise kohta koolis. Veebiküsitluse link http://connect.ee/uuring/378113874/[Loe edasi...]

06.03.2018

Häid tulemusi olümpiaadidelt!

Matemaatika piirkondlikul olümpiaadil saavutas Karl Kallaste 11. LR klassist 3. koha. Õpetaja Siiri Sussi. Ajaloo olümpiaadil saavutas teemagrupis "Eesti 1917-1945" maakondlikus arvestuses 3. koha Germo Lauri 10. MÜ...[Loe edasi...]

05.03.2018

Vaata, kuula, kombi, haista!

Veebruari keskel osalesid KIK projekti raames 2. klassid RMK Sagadi looduskooli õppeprogrammis „ Mets meie meelte läbi”. Algusringis tuletati meede meie meeleelundid. Küsimuse peale, mis sulle looduses meeldib, ütlesid mitmed...[Loe edasi...]