Läänemere õppepäev Silma looduskaitsealal

Enne vaheajale jäämist sõitsid 5. klasside õpilased KIK projekti raames Silma õpikotta õppeprogrammidele.

Matkarajal jutustas giid, et maa, millel kõnnime, on merest kerkinud. Kunagi surus jää maapinna allapoole. Nüüd mitusada aastat hiljem on maapinnalt raskus kadunud ja maa saab üles kerkida ning sunnib merd taanduma. Vaatetorni jõudnud tüdrukud sosistasid omavahel: „ Oi,kui ilus siin on!” Roostiku vahel ilutsesid mitmed väikesed järvekesed, millel ujusid suured valged linnud. Pilves ja tuulist hommikut elustas eriline pudelisse puhumise hääl- see oli hüüp. Seda haruldast häält õnnestus kuulda mitmel korral. Ornitoloog Marko Valkeri juhendamisel õpiti tundma mere kohal lendavaid või merel ujuvaid linde. Tema õpetas, et otsi üles põõsa kohal tiirutatav imepisike täpp, siis vaata binokliga, see on merikotkas. Või seal roostiku juures olevad suured valged linnud pole luiged, vaid valged haigrud. Koos jälgiti esmapilgul nagu kajaka tegevust, tegelikult räusktiiru püüdlusi kala kätte saada. Metsas õpiti kuulama metsvindi, käbliku, väike lehelinnu, pöialpoisi häält. Eesti lindude äppi oma nutitelefonis kasutades pidid õpilased täitma mitmeid erinevaid ülesandeid.

See oli praktiline eelteadmiste kogumise päev varsti loodusõpetuses õppimisele tulevale Läänemere teemale.

5. klasside loodusreis lõpetas SA Keskkonnainvesteeringute Keskuse poolt finantseeritud projekti. Suur tänu neile! Nende toetuse abil sai iga põhikooli klass õppeaasta jooksul sõita erinevatesse looduskeskustesse ja selle kaudu oma kodumaad paremini tundma õppida.

20.05.2018

Rapla Vesiroosi Gümnaasiumi 5.kooliolümpiamängud

18.mail toimusid viiendad Rapla Vesiroosi Gümnaasiumi Kooliolümpiamängud. Terve koolipere oli jagatud 12 riiki, riigijuhtideks 10.klassi õpilased. 1. KooliOM päevakava ja alade kirjeldused SIIN 2. Alade ajakava SIIN 3....[Loe edasi...]

Häid tulemusi olümpiaadidelt!