Vaata, kuula, kombi, haista!

Veebruari keskel osalesid KIK projekti raames 2. klassid RMK Sagadi looduskooli õppeprogrammis „ Mets meie meelte läbi”.
Algusringis tuletati meede meie meeleelundid. Küsimuse peale, mis sulle looduses meeldib, ütlesid mitmed lapsed, et meeldib värske õhk ja looduses olemine.
Silmad kinni tuli ära arvata „asi”, mille looduskooli õpetaja paari peale pihku pani. Saanud loa vaatamiseks, oli päris raske ära tunda lepakäbi, pajutibu, kastanimuna, tammetõru, saareseemneid, toomingaoksakest ja vahet teha kuuse-, männi- või kadakaoksal. Nii said paarilised „oma” puu, mille kohta tuli teabelehelt lugeda, milleks inimene tema puitu kasutab ja sellest kaaslastele rääkida. Lastele oli huvitav jälle kuulda, et inimesed tegid ise pille, mööblit, köögitarbeid, jalanõusid, paate. Kompimiskottide, helikarpide ja lõhnapurkide sisu äraarvamine oli väga põnev ja elevust tekitav, kuid päris keeruline. Hämaras metsamuuseumis said lapsed ise avastada ja oma telefonidega pildistada. Juhendaja suunas oma kätega kaaluma kõige raskema ja kergema puiduga puuklotse ning näitas puud ja selgitas, miks olid tuntud muinasjutus Lumivalgekese juuksed mustad. Tähelepanelikku vaatamist ja võrdlemist nõudis töölehelt puude bingo lahendamine. Viited- näiteks „ urvalplaastri puu”, „ korvipuu” või „ tikupuu” ei aidanud lapsi, sest nende sisu on tänapäeval võõras. Väike loodusretk Oandu põlismetsa koprarajal kinnistas koolis ja muuseumis õpitut. Jalutuskäigu muutis seikluslikuks mööda väikeseid künkaid kulgenud libe teerada. Parajalt soe talveilm ja sulalumi kutsusid eriti just poisse lumepalle tegema. Õppepäeva lõpetas lumepallivõistlus „Kelle pall lendab kaugemale?”.

Projektijuht õpetaja Ülleri Poola

Pilte saab vaadata kodulehel pildigaleriist.

19.06.2018

Lõimingulaager

Taaskord, sel aastal juba kolmandat korda, toimus lõimingulaager (3.-9. juunil) Narva Soldino Gümnaasiumi ja Rapla Vesiroosi Gümnaasiumi põhikooli noortele. Laagri algatajateks 2016. aastal olid vene noored, kes tundsid...[Loe edasi...]

Pakume tööd!