Vahetusõpilased Narvas 01.11-03.11.2017

Rapla Vesiroosi gümnaasiumi õpilased käisid esimesel nädalal pärast koolivaheaega sõpruskoolis Narva Soldino gümnaasiumis, et praktiseerida oma vene keelt ja propageerida sealsetele koolilastele eesti keele õppimist. Me elasime Narva õpilaste kodudes ja veetsime peale koolitundide lõppu aega nii nagu meie võõrustajad seda tavaliselt teevad. Meid kõiki üllatas, et narvalased käivad peale kooli mitmes huviringis ja tingimata õhtuti ka õues, kas jalutamas, palli mängimas või niisama omavahel suhtlemas. Populaarsed vaba aja veetmise kohad on Astri Planetaariumis asuv 6D kino ja Narva Jõepromenaad.

Kui eelmisel aastal käisime tundides, siis sel aastal oli Narva Soldino gümnaasium otsustanud korraldada töötoa koos vanemate klasside õpilastega. Me valmistasime nende eesti keele õpetaja juhendamisel ette näidendi, mida käisime esitamas teise klassi õpilastele. Pärast näidendit said lapsed meile küsimusi esitada ja meiega rääkida. Meie vene keele ponnistustesse suhtusid õpilased äärmiselt heatahtlikult. Siinkohal suured tänud meie vene keele õpetajatele Ljudmilla Tšernõševale ja Tatjana Palusaarele.

Narva on väga huvitav ja ilus linn. Sealsed inimesed on sõbralikud ja abivalmid. Me soovitame kõigile, võtke ette reis Narva.

Loo autorid: Hannabel Reinvart ja Kärolin Hamburg 7.A klassist

29.11.2012

Varbad mudas seiskem jäärapäiselt!

RVG vilistlase ja pärimusmuusika õpetaja Mari Tammari arvamuslugu, miks ei oleks mõistlik liita Rapla Vesiroosi Gümnaasiumi Rapla Ühisgümnaasiumiga loe siit.[Loe edasi...]

28.11.2012

Moeshow video tellimine

On valminud DVD, millel on näha kogu Moeshow programm. Seda saab tellida  Nele Randperelt (11a) DVD hind on 8 eurot.[Loe edasi...]