Sügisesed keskkonnahariduslikud õppekäigud

Juba kolmandat aastat saavad meie kooli õpilased osa Keskkonnainvesteeringute Keskuse (KIK) poolt finantseeritud riiklikku õppekava toetavatest keskkonnahariduslikest õppereisidest. Sügisestel aktiivõppeprogrammidel osalesid vastavalt projekti ajakavale 4., 6. , 7. ja 9. klassid. Ülejäänud klasse ootavad väljasõidud alles ees.

Septembris sõitsid 7. ja 9. klassid Muraste looduskooli.

7. klassid õppisid matkatarkusi loodusretkel. Koos arutati, millist matkavarustust loodusretkel vaja läheb, kuidas maastikul liikuda ja mida teha, kui eksinud oled. Kompassi abil pidid õpilased üles leidma kaardil märgitud objektid ja neid telefoniga pildistama. Rõõm oli suur, kui matkajuht kinnitas, et oled leidnud õiged kohad. Metsamängul tuli käega köiest ja silmi kinni hoides liikuda mööda köit ja läbida rada. Palju elevust tekitas see, et köis oli ümber puude seotud. Edasipääsemiseks tuli köie alt läbi pugeda, ümber puu tiir teha ja alles siis võis edasi minna. Lõpp-punkti jõudnuna oli rõõm suur, sest rada oli edukalt läbitud. 7.b klass õppis matkal lõket tegema. Õpilased jaotati väikestesse rühmadesse ja välja kuulutati võistlus, kes saab tule kõige kiiremini üles. See polnudki kerge ülesanne.

9. klassid õppisid Läänemerd ja selle rannikut.

Õpilased jaotati 3-4- liikmelisteks gruppideks. Iga grupp sai ühe tahvelarvuti, millega pidi metsas ja mere ääres orienteeruma. Tuli leida 15 kohta ja vastata neis kohtades avanevatele küsimustele. Küsimused olid Läänemere kujunemise ajaloost, soolsusest, elustikust ja ohtudest keskkonnale. Otsida tuli ka neli Läänemere karpi ja kolme erineva vööndi vetikat ning need täpselt määrata tahvelarvutis oleva määraja abil. Kokku läbiti ligi 4 kilomeetri pikkune teekond. Matka lõpus kontrolliti vastuseid.

Oktoobris käisid 4. klassid Pärnus Pernova loodusmajas.

Juba õues märkasid lapsed selle maja omapärast kumerat murukattega katust. Loodusmajas käisid õpilased talveaias, lemmikloomaruumis, filmiruumis, helide koopas, imetlesid loomade topiseid ja paitasid ning mõistatasid loomasid erinevate nahkade järgi. Eesti maavarade õppeprogrammil pidid lapsed määrama maavarasid ja nende kasutusalasid. Kinnistamiseks said õpilased lauale erinevaid igapäevaseid asju ja nad pidid ära arvama, millist maavara on tootmisel kasutatud. Teine õppeprogramm toimus planetaariumis. Seal oli nii põnev tähti, planeete ja nende kaaslasi vaadata. Giidi jutustus Päikese pindala suurenemisest tekitas nii mõnele natuke hirmu. Õnneks võib see juhtuda mitme aastatuhande pärast. Õpilastele meeldis väga meeldis Pärnu loodusmajas.

6. klassid matkasid Rabivere rabas.

Programm algas tubase koolitunniga, kus tutvustati sood kui tervikut ja räägiti soode arengust, liigitusest, kaitsest ja tähtsusest inimesele. Vaadeldi tüüpilisemaid rabataimi ja võrreldi taimede kasvutingimusi madalsoos ja rabas. Kui põhitõed selgeks saanud, mindi reaalsele rabamatkale. Matkati ümber Kõnnujärve. Kuna selle aasta vihmad oli raba väga märjaks teinud, osutus selle läbimine tõeliseks katsumuseks igaühele. Väike vääratus või tähelepanematus tõi kaasa sissevajumise ja märjakssaamise.

Need õppereisid ja matkad tõid vaheldust õpilaste tavapärastesse koolipäevadesse. Murastes käijad said tunda kõledat ja läbilõikavat meretuult. Õhukese jope või lühikestes pükstes matkale tulnud pidid taluma külma ja tundsid puudust soojast mütsist ja kinnastest. Sooskäijad said kogeda soo omapära, ilu ja lõhnasid, aga ka salalikkust. Pernova loodusmaja pidasid õpilased põnevaimaks kohaks, kus kunagi käinud. Jääb vaid loota, et uued teadmised rikastavad õpilaste mõttemaailma ja aitavad neil kujuneda loodust hoidvaks ja väärtustavaks inimeseks.

Pilte saab vaadata Rapla Vesiroosi Gümnaasiumi Facebooki lehelt ja kooli kodulehel olevast albumist.

03.12.2013

Mait Ainsar vabariigis kuuendal kohal!

Vabariiklikel lahtistel keemiavõistlustel saavutas RVG 11. b klassi õpilane Mait Ainsar kuuenda koha. Õpetajad Kersti Nõu ja Maaja Toomet. Vaata tulemusi siit.[Loe edasi...]

03.12.2013

Rapla maakonna parimate koolisportlaste vastuvõtt

Rapla maakonna koolinoorte 2013.a. parimate koolisportlaste ja nende treenerite tunnustamisüritusele 10.detsembril 2013 on kutsutud järgmised Rapla Vesiroosi Gümnaasiumi õpilased: Reino Velleste    ...[Loe edasi...]

26.11.2013

Rapla Vesiroosi Gümnaasiumi tugiõpilaste korraldatud ‘’Must-valge päev’’

Teisipäeval, 19. novembril, toimus Rapla Vesiroosi Gümnaasiumis üritus nimega ''Must-valge päev'', mille läbiviijateks olid 5.-11. klassi T.O.R.E tugiõpilased koos oma juhendajatega. Üritus oli mõeldud algklasside lastele, kes...[Loe edasi...]

22.11.2013

Suurepärased tulemused

Keskkonnaameti korraldatud veeviktoriinil osales meie koolist 2 võistkonda, 6.-7. klassidest. I koha saavutasid Aileen Umal, Kristin Runnel Tõnis-Aleks Graumann, Kristjan Kõiv ja II koha saavutasid Mariliis Ehrenpreis, Anette...[Loe edasi...]

12.11.2013

Moeetendus 14. novembril

14. novembril kell 18.00 toimub RVG-s moeetendus teemal muusikastiilid. Osalevad 5.-12. klassid. Ürituse algus on 18. 00.  Pärast konkurssi tulevad lavale esinema Piia Põder ja Morten Langi. Pileti hind on 2 eurot. [Loe edasi...]

22.10.2013

Kaader tõi kokku üle 60 filmitegija.

Kaheksas noorte filmifestival toimus 18.- 19. oktoobril taas Vesiroosi Gümnaasiumis. Kaadril osalesid, RVG ja RÜGi ning Lähte Gümnaasiumi õpilased, BFM ja teiste kõrgkoolide üliõpilased, RVG vilistlased. Algselt registreerus 14...[Loe edasi...]

07.10.2013

Tunnustati meie õpetajaid

Neljapäeval, 3. oktoobril õpetajate päevale pühendatud maavanem Tiit Leieri ja Raplamaa Omavalitsuste Liidu esimehe Mart Järviku vastuvõtule oli kutsutud 134 maakonna tublimat õpetajat. Eriline tähelepanu oli pööratud...[Loe edasi...]