Sügisesed keskkonnahariduslikud õppekäigud

Juba kolmandat aastat saavad meie kooli õpilased osa Keskkonnainvesteeringute Keskuse (KIK) poolt finantseeritud riiklikku õppekava toetavatest keskkonnahariduslikest õppereisidest. Sügisestel aktiivõppeprogrammidel osalesid vastavalt projekti ajakavale 4., 6. , 7. ja 9. klassid. Ülejäänud klasse ootavad väljasõidud alles ees.

Septembris sõitsid 7. ja 9. klassid Muraste looduskooli.

7. klassid õppisid matkatarkusi loodusretkel. Koos arutati, millist matkavarustust loodusretkel vaja läheb, kuidas maastikul liikuda ja mida teha, kui eksinud oled. Kompassi abil pidid õpilased üles leidma kaardil märgitud objektid ja neid telefoniga pildistama. Rõõm oli suur, kui matkajuht kinnitas, et oled leidnud õiged kohad. Metsamängul tuli käega köiest ja silmi kinni hoides liikuda mööda köit ja läbida rada. Palju elevust tekitas see, et köis oli ümber puude seotud. Edasipääsemiseks tuli köie alt läbi pugeda, ümber puu tiir teha ja alles siis võis edasi minna. Lõpp-punkti jõudnuna oli rõõm suur, sest rada oli edukalt läbitud. 7.b klass õppis matkal lõket tegema. Õpilased jaotati väikestesse rühmadesse ja välja kuulutati võistlus, kes saab tule kõige kiiremini üles. See polnudki kerge ülesanne.

9. klassid õppisid Läänemerd ja selle rannikut.

Õpilased jaotati 3-4- liikmelisteks gruppideks. Iga grupp sai ühe tahvelarvuti, millega pidi metsas ja mere ääres orienteeruma. Tuli leida 15 kohta ja vastata neis kohtades avanevatele küsimustele. Küsimused olid Läänemere kujunemise ajaloost, soolsusest, elustikust ja ohtudest keskkonnale. Otsida tuli ka neli Läänemere karpi ja kolme erineva vööndi vetikat ning need täpselt määrata tahvelarvutis oleva määraja abil. Kokku läbiti ligi 4 kilomeetri pikkune teekond. Matka lõpus kontrolliti vastuseid.

Oktoobris käisid 4. klassid Pärnus Pernova loodusmajas.

Juba õues märkasid lapsed selle maja omapärast kumerat murukattega katust. Loodusmajas käisid õpilased talveaias, lemmikloomaruumis, filmiruumis, helide koopas, imetlesid loomade topiseid ja paitasid ning mõistatasid loomasid erinevate nahkade järgi. Eesti maavarade õppeprogrammil pidid lapsed määrama maavarasid ja nende kasutusalasid. Kinnistamiseks said õpilased lauale erinevaid igapäevaseid asju ja nad pidid ära arvama, millist maavara on tootmisel kasutatud. Teine õppeprogramm toimus planetaariumis. Seal oli nii põnev tähti, planeete ja nende kaaslasi vaadata. Giidi jutustus Päikese pindala suurenemisest tekitas nii mõnele natuke hirmu. Õnneks võib see juhtuda mitme aastatuhande pärast. Õpilastele meeldis väga meeldis Pärnu loodusmajas.

6. klassid matkasid Rabivere rabas.

Programm algas tubase koolitunniga, kus tutvustati sood kui tervikut ja räägiti soode arengust, liigitusest, kaitsest ja tähtsusest inimesele. Vaadeldi tüüpilisemaid rabataimi ja võrreldi taimede kasvutingimusi madalsoos ja rabas. Kui põhitõed selgeks saanud, mindi reaalsele rabamatkale. Matkati ümber Kõnnujärve. Kuna selle aasta vihmad oli raba väga märjaks teinud, osutus selle läbimine tõeliseks katsumuseks igaühele. Väike vääratus või tähelepanematus tõi kaasa sissevajumise ja märjakssaamise.

Need õppereisid ja matkad tõid vaheldust õpilaste tavapärastesse koolipäevadesse. Murastes käijad said tunda kõledat ja läbilõikavat meretuult. Õhukese jope või lühikestes pükstes matkale tulnud pidid taluma külma ja tundsid puudust soojast mütsist ja kinnastest. Sooskäijad said kogeda soo omapära, ilu ja lõhnasid, aga ka salalikkust. Pernova loodusmaja pidasid õpilased põnevaimaks kohaks, kus kunagi käinud. Jääb vaid loota, et uued teadmised rikastavad õpilaste mõttemaailma ja aitavad neil kujuneda loodust hoidvaks ja väärtustavaks inimeseks.

Pilte saab vaadata Rapla Vesiroosi Gümnaasiumi Facebooki lehelt ja kooli kodulehel olevast albumist.

4. klasside mälumäng

21.novembril toimus maakondlik 4. klasside mälumäng. Meie kooli 4.a klassi võistkond saavutas 3. koha koosseisus Günther Erik Nisu, Iris Vahtra ja Evaliisa Poola. Õpetaja  Eda Meius. [Loe edasi...]

Mälumäng

29. novembril toimus RVG raamatukogus Eesti koolinoorte mälumängu meistrivõistluste maakondlik voor. Kokku osales 9 võistkonda ja neist 8 koosnesid RVG õpilastest. Põhikooli arvestuses saavutas 1. koha 9.a klassi võistkond...[Loe edasi...]

28.11.2017

Moeshow pakkus vägeva elamuse.

24. novembril toimunud sündmus oli võimas ja tublid olid kõik: korraldajad, esinejad ja nende juhendajad. Ja kuigi võitjatena hüüti välja 8.a, 5.a ja 9. b, oleksid võitja tiitlit väärinud veel paljud kavad. RVG tänab kõiki, kes...[Loe edasi...]

27.11.2017

RVG õpilased Robotexil võistlemas

Rapla Vesiroosi Gümnaasiumi 5.klasside õpilased osalesid 24.novembril Euroopa suurimal robootikaalasel võistlusel Robotex. Võistlusel osales 2 võistkonda. Võistkond "Sajenser" võistles robotiga "Krokodill", võistkonda kuulusid...[Loe edasi...]