Sügisesed keskkonnahariduslikud õppekäigud

Juba kolmandat aastat saavad meie kooli õpilased osa Keskkonnainvesteeringute Keskuse (KIK) poolt finantseeritud riiklikku õppekava toetavatest keskkonnahariduslikest õppereisidest. Sügisestel aktiivõppeprogrammidel osalesid vastavalt projekti ajakavale 4., 6. , 7. ja 9. klassid. Ülejäänud klasse ootavad väljasõidud alles ees.

Septembris sõitsid 7. ja 9. klassid Muraste looduskooli.

7. klassid õppisid matkatarkusi loodusretkel. Koos arutati, millist matkavarustust loodusretkel vaja läheb, kuidas maastikul liikuda ja mida teha, kui eksinud oled. Kompassi abil pidid õpilased üles leidma kaardil märgitud objektid ja neid telefoniga pildistama. Rõõm oli suur, kui matkajuht kinnitas, et oled leidnud õiged kohad. Metsamängul tuli käega köiest ja silmi kinni hoides liikuda mööda köit ja läbida rada. Palju elevust tekitas see, et köis oli ümber puude seotud. Edasipääsemiseks tuli köie alt läbi pugeda, ümber puu tiir teha ja alles siis võis edasi minna. Lõpp-punkti jõudnuna oli rõõm suur, sest rada oli edukalt läbitud. 7.b klass õppis matkal lõket tegema. Õpilased jaotati väikestesse rühmadesse ja välja kuulutati võistlus, kes saab tule kõige kiiremini üles. See polnudki kerge ülesanne.

9. klassid õppisid Läänemerd ja selle rannikut.

Õpilased jaotati 3-4- liikmelisteks gruppideks. Iga grupp sai ühe tahvelarvuti, millega pidi metsas ja mere ääres orienteeruma. Tuli leida 15 kohta ja vastata neis kohtades avanevatele küsimustele. Küsimused olid Läänemere kujunemise ajaloost, soolsusest, elustikust ja ohtudest keskkonnale. Otsida tuli ka neli Läänemere karpi ja kolme erineva vööndi vetikat ning need täpselt määrata tahvelarvutis oleva määraja abil. Kokku läbiti ligi 4 kilomeetri pikkune teekond. Matka lõpus kontrolliti vastuseid.

Oktoobris käisid 4. klassid Pärnus Pernova loodusmajas.

Juba õues märkasid lapsed selle maja omapärast kumerat murukattega katust. Loodusmajas käisid õpilased talveaias, lemmikloomaruumis, filmiruumis, helide koopas, imetlesid loomade topiseid ja paitasid ning mõistatasid loomasid erinevate nahkade järgi. Eesti maavarade õppeprogrammil pidid lapsed määrama maavarasid ja nende kasutusalasid. Kinnistamiseks said õpilased lauale erinevaid igapäevaseid asju ja nad pidid ära arvama, millist maavara on tootmisel kasutatud. Teine õppeprogramm toimus planetaariumis. Seal oli nii põnev tähti, planeete ja nende kaaslasi vaadata. Giidi jutustus Päikese pindala suurenemisest tekitas nii mõnele natuke hirmu. Õnneks võib see juhtuda mitme aastatuhande pärast. Õpilastele meeldis väga meeldis Pärnu loodusmajas.

6. klassid matkasid Rabivere rabas.

Programm algas tubase koolitunniga, kus tutvustati sood kui tervikut ja räägiti soode arengust, liigitusest, kaitsest ja tähtsusest inimesele. Vaadeldi tüüpilisemaid rabataimi ja võrreldi taimede kasvutingimusi madalsoos ja rabas. Kui põhitõed selgeks saanud, mindi reaalsele rabamatkale. Matkati ümber Kõnnujärve. Kuna selle aasta vihmad oli raba väga märjaks teinud, osutus selle läbimine tõeliseks katsumuseks igaühele. Väike vääratus või tähelepanematus tõi kaasa sissevajumise ja märjakssaamise.

Need õppereisid ja matkad tõid vaheldust õpilaste tavapärastesse koolipäevadesse. Murastes käijad said tunda kõledat ja läbilõikavat meretuult. Õhukese jope või lühikestes pükstes matkale tulnud pidid taluma külma ja tundsid puudust soojast mütsist ja kinnastest. Sooskäijad said kogeda soo omapära, ilu ja lõhnasid, aga ka salalikkust. Pernova loodusmaja pidasid õpilased põnevaimaks kohaks, kus kunagi käinud. Jääb vaid loota, et uued teadmised rikastavad õpilaste mõttemaailma ja aitavad neil kujuneda loodust hoidvaks ja väärtustavaks inimeseks.

Pilte saab vaadata Rapla Vesiroosi Gümnaasiumi Facebooki lehelt ja kooli kodulehel olevast albumist.

31.10.2017

Hommikusöögi kampaania kooli sööklas

Ajavahemikus 31.10.-17.11 toimub Daily koolipuhvetites hommikusöögi kampaania. Kampaania eesmärgiks on juhtida õpilaste tähelepanu hommikusöögi vajalikkusele ja kutsuda lapsi putru sööma. Täpsem info kampaania kohta: daily.ee...[Loe edasi...]

23.10.2017

Koolimaja ja kantselei lahtiolekuajad koolivaheajal

Koolivaheajal, 21.-27. oktoobril on koolimaja avatud kell 8.00-17.00. Kantselei on avatud kell 9.00-13.00.[Loe edasi...]

21.10.2017

Rapla Vesiroosi Gümnaasiumi õpilased pudrutasid õpetaja Terje Raudsepa juhendamisel terve nädala, 16.-20.oktoober

16.-20. oktoobril osalesime pudruprogrammis. Täpsem teave pudruprogrammist:http://www.pudruprogramm.ee/ . Väga maitsva marjase toortatrapudru, kaerahelbepudrust brüleekreemi ning neljaviljapudru valmistasid 8.b klassi...[Loe edasi...]

Rapla Vesiroosi Gümnaasiumi lastevanemate üldkoosolek

Neljapäeval, 19. oktoobri õhtul toimub kooli aulas lastevanemate üldkoosolek 18.00 – 18.20 Ülevaade alanud õppeaastast ja muudatused koolielus. Direktor Jaan Reimund, hoolekogu esimees Andrus Tamm. 18.25 – 18.55 I õpituba...[Loe edasi...]

26.09.2017

Raplamaa ettevõtlusnädal 2. - 6. oktoobril 2017

2. - 6. oktoobrini toimub Raplamaal ettevõtlusnädal. Meie koolis toimuvad selle raames erinevad ettevõtmised. Ainetundides räägivad õpetajad sellest, millisteks ametiteks on vaja just õppida seda ainet või kus ametites saab...[Loe edasi...]

10.klassid Tallinnas orienteerumismängul nimega "Tallinn - meie pealinn".

Juba 7. aasta osalevad RVG õpilased RVG ja Narva Soldino Gümnaasiumi ühises projektis. 20.septembril käisid 10.klassid Tallinnas orienteerumismängul nimega "Tallinn - meie pealinn". Koguneti Tallinnas õpetajate majas kell 10.00....[Loe edasi...]

15.09.2017

Algavad keskkonnahariduslikud õppeprogrammid

Tänu Keskkonnainvesteeringute Keskuse ( KIK) poolt rahastatud projektile „ Keskkonnateadlikkuse programm Rapla Vesiroosi Gümnaasiumis” algavad riiklikku õppekava toetavad õppekäigud erinevatesse looduskeskustesse. Projekt hõlmab...[Loe edasi...]