Tehnoloogianädal

13.-17. märtsil toimus meie koolis põhikooli õpilastele käsitöö ja tehnoloogiaõpetuse tundides tehnoloogianädal.
Räägitakse, et ennevanasti ei läinud Kihnu naine üle õue ilma, et sõrmede vahel vardaid klõbistanud ei oleks. Nii oleme juba teist aastat käsitöötundides korraldanud ennemuistsel kombel ehk kõndides kudumist. Kudumisvõistlus "Käi ja koo" toimus kõigile 6.-8. klassi õpilastele, kes kudumisvardaid käes hoida mõistavad. Igal võistlejal tuli 15 minuti jooksul kõndida ja samal ajal kududa. 6. klassi õpilased võistlesid kahel vardal parempidiste silmustega kudumises. 7. klassi õpilased võistlesid viiel vardal kudumises (soki või kinda kudumises). 8. klassi õpilased võistlesid pitsilise kudumi kudumises kahel vardal. Heegeldamisvõistlus "Käi ja heegelda" toimus kõigile 4.klassi õpilastele, kes heegelnõela käes hoida mõistavad. Võisteldi heegelahela heegeldamises. Igal võistlejal tuli 15 minuti jooksul kõndida ja samal ajal heegeldada. Õmblusmasina töökorda seadmise võistlus toimus kõigile 5.klassi õpilastele, kes õmblusmasinat ei karda. Igal võistlejal tuli üks õmblusmasin aja peale töökorda seada ja õmmelda 5 cm õmblust. Põnevust tekitas ka patsipunumine. Õpilased punusid pikkade paeltega patsi, oma paelaotsast lahti lasta ei tohi: nii tuleb läbi pugeda kord paelte pealt, siis jälle alt, pealt ja alt...
Tehnoloogiaõpetuse tundides toimus aja peale naela löömise, kruvi keeramise ja köie punumise võistlus. Poltide, mutrit ja seibide võistlus, kus õige polt, seib ja mutter tuli kokku sobitada ja õigesse avasse asetada ning kinni keerata. Parimaid ootavad auhinnad.
Õpilased seostasid kõndimist ja samal ajal kudumist, heegeldamist tänapäevase tegevusega, ninapidi nutitelefonides olemisega.
/Õpetaja Terje Raudsepa/

08.12.2017

Tublid kabevõistlustel!

Rapla maakonna koolinoorte individuaalvõistlustel kabes osales RVGst 18 õpilast. Mängiti 5 vooru Šveitsi süsteemis. Kõige nooremate klassis tuli võitjaks Arko Pajo. Brit Marii Sinisalu saavutas 2. koha ning Sille Sillamaa 3....[Loe edasi...]

4. klasside mälumäng

21.novembril toimus maakondlik 4. klasside mälumäng. Meie kooli 4.a klassi võistkond saavutas 3. koha koosseisus Günther Erik Nisu, Iris Vahtra ja Evaliisa Poola. Õpetaja  Eda Meius. [Loe edasi...]

Mälumäng

29. novembril toimus RVG raamatukogus Eesti koolinoorte mälumängu meistrivõistluste maakondlik voor. Kokku osales 9 võistkonda ja neist 8 koosnesid RVG õpilastest. Põhikooli arvestuses saavutas 1. koha 9.a klassi võistkond...[Loe edasi...]

28.11.2017

Moeshow pakkus vägeva elamuse.

24. novembril toimunud sündmus oli võimas ja tublid olid kõik: korraldajad, esinejad ja nende juhendajad. Ja kuigi võitjatena hüüti välja 8.a, 5.a ja 9. b, oleksid võitja tiitlit väärinud veel paljud kavad. RVG tänab kõiki, kes...[Loe edasi...]

27.11.2017

RVG õpilased Robotexil võistlemas

Rapla Vesiroosi Gümnaasiumi 5.klasside õpilased osalesid 24.novembril Euroopa suurimal robootikaalasel võistlusel Robotex. Võistlusel osales 2 võistkonda. Võistkond "Sajenser" võistles robotiga "Krokodill", võistkonda kuulusid...[Loe edasi...]