Tehnoloogianädal

13.-17. märtsil toimus meie koolis põhikooli õpilastele käsitöö ja tehnoloogiaõpetuse tundides tehnoloogianädal.
Räägitakse, et ennevanasti ei läinud Kihnu naine üle õue ilma, et sõrmede vahel vardaid klõbistanud ei oleks. Nii oleme juba teist aastat käsitöötundides korraldanud ennemuistsel kombel ehk kõndides kudumist. Kudumisvõistlus "Käi ja koo" toimus kõigile 6.-8. klassi õpilastele, kes kudumisvardaid käes hoida mõistavad. Igal võistlejal tuli 15 minuti jooksul kõndida ja samal ajal kududa. 6. klassi õpilased võistlesid kahel vardal parempidiste silmustega kudumises. 7. klassi õpilased võistlesid viiel vardal kudumises (soki või kinda kudumises). 8. klassi õpilased võistlesid pitsilise kudumi kudumises kahel vardal. Heegeldamisvõistlus "Käi ja heegelda" toimus kõigile 4.klassi õpilastele, kes heegelnõela käes hoida mõistavad. Võisteldi heegelahela heegeldamises. Igal võistlejal tuli 15 minuti jooksul kõndida ja samal ajal heegeldada. Õmblusmasina töökorda seadmise võistlus toimus kõigile 5.klassi õpilastele, kes õmblusmasinat ei karda. Igal võistlejal tuli üks õmblusmasin aja peale töökorda seada ja õmmelda 5 cm õmblust. Põnevust tekitas ka patsipunumine. Õpilased punusid pikkade paeltega patsi, oma paelaotsast lahti lasta ei tohi: nii tuleb läbi pugeda kord paelte pealt, siis jälle alt, pealt ja alt...
Tehnoloogiaõpetuse tundides toimus aja peale naela löömise, kruvi keeramise ja köie punumise võistlus. Poltide, mutrit ja seibide võistlus, kus õige polt, seib ja mutter tuli kokku sobitada ja õigesse avasse asetada ning kinni keerata. Parimaid ootavad auhinnad.
Õpilased seostasid kõndimist ja samal ajal kudumist, heegeldamist tänapäevase tegevusega, ninapidi nutitelefonides olemisega.
/Õpetaja Terje Raudsepa/

Rapla Vesiroosi Gümnaasiumi lastevanemate üldkoosolek

Neljapäeval, 19. oktoobri õhtul toimub kooli aulas lastevanemate üldkoosolek 18.00 – 18.20 Ülevaade alanud õppeaastast ja muudatused koolielus. Direktor Jaan Reimund, hoolekogu esimees Andrus Tamm. 18.25 – 18.55 I õpituba...[Loe edasi...]

26.09.2017

Raplamaa ettevõtlusnädal 2. - 6. oktoobril 2017

2. - 6. oktoobrini toimub Raplamaal ettevõtlusnädal. Meie koolis toimuvad selle raames erinevad ettevõtmised. Ainetundides räägivad õpetajad sellest, millisteks ametiteks on vaja just õppida seda ainet või kus ametites saab...[Loe edasi...]

10.klassid Tallinnas orienteerumismängul nimega "Tallinn - meie pealinn".

Juba 7. aasta osalevad RVG õpilased RVG ja Narva Soldino Gümnaasiumi ühises projektis. 20.septembril käisid 10.klassid Tallinnas orienteerumismängul nimega "Tallinn - meie pealinn". Koguneti Tallinnas õpetajate majas kell 10.00....[Loe edasi...]

15.09.2017

Algavad keskkonnahariduslikud õppeprogrammid

Tänu Keskkonnainvesteeringute Keskuse ( KIK) poolt rahastatud projektile „ Keskkonnateadlikkuse programm Rapla Vesiroosi Gümnaasiumis” algavad riiklikku õppekava toetavad õppekäigud erinevatesse looduskeskustesse. Projekt hõlmab...[Loe edasi...]