Tehnoloogianädal

13.-17. märtsil toimus meie koolis põhikooli õpilastele käsitöö ja tehnoloogiaõpetuse tundides tehnoloogianädal.
Räägitakse, et ennevanasti ei läinud Kihnu naine üle õue ilma, et sõrmede vahel vardaid klõbistanud ei oleks. Nii oleme juba teist aastat käsitöötundides korraldanud ennemuistsel kombel ehk kõndides kudumist. Kudumisvõistlus "Käi ja koo" toimus kõigile 6.-8. klassi õpilastele, kes kudumisvardaid käes hoida mõistavad. Igal võistlejal tuli 15 minuti jooksul kõndida ja samal ajal kududa. 6. klassi õpilased võistlesid kahel vardal parempidiste silmustega kudumises. 7. klassi õpilased võistlesid viiel vardal kudumises (soki või kinda kudumises). 8. klassi õpilased võistlesid pitsilise kudumi kudumises kahel vardal. Heegeldamisvõistlus "Käi ja heegelda" toimus kõigile 4.klassi õpilastele, kes heegelnõela käes hoida mõistavad. Võisteldi heegelahela heegeldamises. Igal võistlejal tuli 15 minuti jooksul kõndida ja samal ajal heegeldada. Õmblusmasina töökorda seadmise võistlus toimus kõigile 5.klassi õpilastele, kes õmblusmasinat ei karda. Igal võistlejal tuli üks õmblusmasin aja peale töökorda seada ja õmmelda 5 cm õmblust. Põnevust tekitas ka patsipunumine. Õpilased punusid pikkade paeltega patsi, oma paelaotsast lahti lasta ei tohi: nii tuleb läbi pugeda kord paelte pealt, siis jälle alt, pealt ja alt...
Tehnoloogiaõpetuse tundides toimus aja peale naela löömise, kruvi keeramise ja köie punumise võistlus. Poltide, mutrit ja seibide võistlus, kus õige polt, seib ja mutter tuli kokku sobitada ja õigesse avasse asetada ning kinni keerata. Parimaid ootavad auhinnad.
Õpilased seostasid kõndimist ja samal ajal kudumist, heegeldamist tänapäevase tegevusega, ninapidi nutitelefonides olemisega.
/Õpetaja Terje Raudsepa/

20.02.2018

Tublid nuputajad!

Matemaatikavõistluse Nuputa piirkonnavoorus saavutas 5.-6. klasside arvestuses 3. koha meie kooli võistkond koosseisus: Mikk Vaarmari, Kaspar Treufeldt, Janar Loorents ja Paul Eerik Pihlakas. Õpetajad Tiina Koitsalu ja Kati...[Loe edasi...]