Tehnoloogianädal

13.-17. märtsil toimus meie koolis põhikooli õpilastele käsitöö ja tehnoloogiaõpetuse tundides tehnoloogianädal.
Räägitakse, et ennevanasti ei läinud Kihnu naine üle õue ilma, et sõrmede vahel vardaid klõbistanud ei oleks. Nii oleme juba teist aastat käsitöötundides korraldanud ennemuistsel kombel ehk kõndides kudumist. Kudumisvõistlus "Käi ja koo" toimus kõigile 6.-8. klassi õpilastele, kes kudumisvardaid käes hoida mõistavad. Igal võistlejal tuli 15 minuti jooksul kõndida ja samal ajal kududa. 6. klassi õpilased võistlesid kahel vardal parempidiste silmustega kudumises. 7. klassi õpilased võistlesid viiel vardal kudumises (soki või kinda kudumises). 8. klassi õpilased võistlesid pitsilise kudumi kudumises kahel vardal. Heegeldamisvõistlus "Käi ja heegelda" toimus kõigile 4.klassi õpilastele, kes heegelnõela käes hoida mõistavad. Võisteldi heegelahela heegeldamises. Igal võistlejal tuli 15 minuti jooksul kõndida ja samal ajal heegeldada. Õmblusmasina töökorda seadmise võistlus toimus kõigile 5.klassi õpilastele, kes õmblusmasinat ei karda. Igal võistlejal tuli üks õmblusmasin aja peale töökorda seada ja õmmelda 5 cm õmblust. Põnevust tekitas ka patsipunumine. Õpilased punusid pikkade paeltega patsi, oma paelaotsast lahti lasta ei tohi: nii tuleb läbi pugeda kord paelte pealt, siis jälle alt, pealt ja alt...
Tehnoloogiaõpetuse tundides toimus aja peale naela löömise, kruvi keeramise ja köie punumise võistlus. Poltide, mutrit ja seibide võistlus, kus õige polt, seib ja mutter tuli kokku sobitada ja õigesse avasse asetada ning kinni keerata. Parimaid ootavad auhinnad.
Õpilased seostasid kõndimist ja samal ajal kudumist, heegeldamist tänapäevase tegevusega, ninapidi nutitelefonides olemisega.
/Õpetaja Terje Raudsepa/

28.04.2017

Pakume tööd

Rapla Vesiroosi Gümnaasium võtab alates 2017/2018. õppeaastast konkursi korras tööle KLASSIÕPETAJA. Avaldus, elulookirjeldus ja kvalifikatsiooni tõendavate dokumentide koopiad saata hiljemalt 28. maiks 2017. a aadressil...[Loe edasi...]

Supertulemus spordimälumängus Bumerang

25. aprilli toimunud õpilaste spordimälumängu "Bumerang" üle-eestilises finaalis sai Rapla Vesiroosi Gümnaasiumi võistkond 2. koha. Meie kooli esindasid Nele Novek (9. b), Hendrik Peterson, Mihkel Rääk ja Sten Tepner...[Loe edasi...]

Luulelõuna

Teisipäeval 9. mail algusega kell 13.00 Rapla Keskraamatukogus Luulelõuna. Esinevad Rapla Vesiroosi Gümnaasiumi õpilased kavaga "Supeldes luulemaailmas". Juhendaja Krista Olesk.[Loe edasi...]

Shococo edu

Võistluse "Eesti parim õpilasfirma 2017" finalistid on selgunud. Rapla Vesiroosi Gümnaasiumi õpilasfirma Shococo on 21 tihedas konkurentsis finaalvõistlusele pääsenud õpilasfirmade hulgas. Valik õpilasfirmade vahel...[Loe edasi...]

Jüriöö Jooksu tulemused

20.aprillil toimus Rapla valla koolide ja asutuste XXII Jüriöö Jooks. Vaatamata veidi jahedale ja tuulisele ilmale osales 53 10-liikmelist võistkonda. Üldvõitjaks tuli Kaitseliit ajaga 9.09. Teise koha saavutas ja ühtlasi oli...[Loe edasi...]

Head tulemused kabes ja ujumises.

KABE. Rapla maakonna koolinoorte võistkondlikel EV grupis I-V klass tuli karikavõitjaks RVG I võistkond koosseisus Karl Eerik Läänaru, Gregor Tammik, Otto Hans Mölder ja Sille Sillamaa. II võistkond saavutas 5. koha. Grupis V -...[Loe edasi...]

12. klassi lõpukell 19. aprillil

Lõpukella päevakava on järgmine: 8.30 Õpetajate etendus 10.-12. klassidele aulas 9.10 12. ja 1. klasside ühine tund 9.55 Aktus aulas, oodatud ka 10. ja 11. klassid ja õpetajad 11. 15. Väljasõit Tarsi tallu[Loe edasi...]