EV 100
   Projektid
   Sisukord

Mälumängude sari

Sel aastal on kõigil vanuseastmetel võimalik neljal korral õppeaasta jooksul panna proovile enda teadmised ülekoolilises mälumängus, millega RVG tähistab Eesti Vabariigi sajandat sünniaastapäeva.

Gümnaasiumi mälumängu esimene etapp toimus 8. novembril, kus jõudu katsusid 9.-12. klassid ja väljaspool arvestust osales ka õpetajate võistkond. Teemadeks olid loodus ja geograafia.

Etapi võitis 10MÜ koosseisus Germo Lauri, Gert Emil Villard, Kenert Teder ja Rando Aav 2 punktiga. Ainult ühepunktiga jäi maha 12LR. Neile järgnesid juba suurema vahega 11MÜ, 12MÜ, 10LR, 9a ja 11lR ning 9b. Väljaspool arvestust said õpetajd 26 punkti. Õpetajatest lõid kaasa Iris Mõtus, Pirko Ilves, Tiina Lehemets ja Kersti Saadlo.

Mälumängu korraldasid Peep Vahtrik ja Heli Heinaste.

Põhikooli mälumäng toimus nädal aega hiljem, 15. novembril ja seal osalesid 5.-8. klassid. Teemadeks samuti loodus ja geograafia. Põhikooli mälumäng oli tasavägisem, pärast esimest vooru juhivad võrdselt 14 punktiga kolm klassi: 6.a, 7.b  ja 8.a. Järgnevad 7.c, 5.b, 7.a ja 8b, 6b ja 6.c. Ankrukohta hoiab 5.a

Küsimused koostasid ja mälumängu viisid läbi Peep Vahtrik ja Heli Heinaste.

Algklasside mälumängu esimene etapp toimub detsembri alguses.

Põhikooli mälumängu tulemuste tabel on SIIN

Gümnaasiumi tulemuste tabel on SIIN

Eesti Vabariik 100 avaakord Vesiroosi Gümnaasiumis

6. septembril oli koolis 5.-12. klasside matkapäev.

Külastati kodulähedasi, aga ka kaugemaid paiku. Näiteks mõned klassid tegi ratastega tuuri Rapla linnas ja linna lähedal olevates huvitavates paikades, aga matkati ka Mukri ja Jalase rabades ja Estonia järve ääres ja mujalgi Kaugematest paikadest külastati Eesti Rahva Muuseumi Tartus, Tallinna teletorni, Vargamäe maid ja Paide ordulinnust.

Päev oli päikseline ja paljudel õpilaste ja õpetajate fotodel, mida matkal tehti, peegeldub Eesti suvelõpu looduse eriline ilu.

Pildid on nähtaval SIIN