EV 100
   Projektid
   Sisukord

Eesti Vabariik 100 avaakord Vesiroosi Gümnaasiumis

6. septembril oli koolis 5.-12. klasside matkapäev.

Külastati kodulähedasi, aga ka kaugemaid paiku. Näiteks mõned klassid tegi ratastega tuuri Rapla linnas ja linna lähedal olevates huvitavates paikades, aga matkati ka Mukri ja Jalase rabades ja Estonia järve ääres ja mujalgi Kaugematest paikadest külastati Eesti Rahva Muuseumi Tartus, Tallinna teletorni, Vargamäe maid ja Paide ordulinnust.

Päev oli päikseline ja paljudel õpilaste ja õpetajate fotodel, mida matkal tehti, peegeldub Eesti suvelõpu looduse eriline ilu.

Pildid on nähtaval SIIN

EV100 algklasside mälumäng

EV100 tegevuste raames toimus 05.detsembril 2017 algklasside mälumäng.

Selle mängu võitis võistkond "Muffinid" kuhu kuulusid:

Lisete Cristina Vonbert (4a klass),

Mia Lota Sutter (3b klass),

Merete - Elisa Uustalu (2c klass),

Renate Riis (1b klass)

Mälumängu tulemused on nähtavad SIIN

Mälumängude sari

Sel aastal on kõigil vanuseastmetel võimalik neljal korral õppeaasta jooksul panna proovile enda teadmised ülekoolilises mälumängus, millega RVG tähistab Eesti Vabariigi sajandat sünniaastapäeva.

Gümnaasiumi mälumängu esimene etapp toimus 8. novembril, kus jõudu katsusid 9.-12. klassid ja väljaspool arvestust osales ka õpetajate võistkond. Teemadeks olid loodus ja geograafia.

Etapi võitis 10MÜ koosseisus Germo Lauri, Gert Emil Villard, Kenert Teder ja Rando Aav 2 punktiga. Ainult ühepunktiga jäi maha 12LR. Neile järgnesid juba suurema vahega 11MÜ, 12MÜ, 10LR, 9a ja 11lR ning 9b. Väljaspool arvestust said õpetajd 26 punkti. Õpetajatest lõid kaasa Iris Mõtus, Pirko Ilves, Tiina Lehemets ja Kersti Saadlo.

Mälumängu korraldasid Peep Vahtrik ja Heli Heinaste.

Põhikooli mälumäng toimus nädal aega hiljem, 15. novembril ja seal osalesid 5.-8. klassid. Teemadeks samuti loodus ja geograafia. Põhikooli mälumäng oli tasavägisem, pärast esimest vooru juhivad võrdselt 14 punktiga kolm klassi: 6.a, 7.b  ja 8.a. Järgnevad 7.c, 5.b, 7.a ja 8b, 6b ja 6.c. Ankrukohta hoiab 5.a

Küsimused koostasid ja mälumängu viisid läbi Peep Vahtrik ja Heli Heinaste.

Algklasside mälumängu esimene etapp toimub detsembri alguses.

Mälumängu II voor

Põhikooli ja gümnaasiumi mälumängude teise vooru teemaks oli kultuur.

Põhikooli kolm paremat võistkonda olid 5.a, 6.a ja 8.b, kõigil võrdselt 13 punkti.

Gümnaasiumiarvestuses võitis 12MÜ 21 punktiga. teine oli 9.a 19 punktiga ja kolmas oli 10MÜ 16 punktiga. Väljaspool arvestust võistelnud õpetajad said 28 punkti.

Kokkuvõttes juhib põhikooli arvestuses kahe vooru järel 6a 27 punktiga, 2.-3. on 7.b ja 8.b võrdselt 23 punktiga.

Gümnaasiumiarvestuses juhivad 10MÜ ja 12MÜ võrdselt 38 punktiga, 3. on 12.LR 36 punktiga ja 4. on 9.a klass 33 punktiga.

Õpetajad on kogunud 54 punkti.

Järgmine voor toimub veebruaris: Siis on teemaks ajalugu.

Mälumängu III voor

Mälumängu 3. vooru teemaks oli poliitika ja ajalugu.